SIK SORULAN SORULAR

1- 2 kat arasında, ses izolasyonu nasıl sağlanır?
Çelikevlerimizin Kat arası çelik konstrüksiyon kalınlığı,27 cm’dir. Bu çelik konstrüksiyon arasına 10 cm folyolu cam yünü konmaktadır. Üstüne 22 mm OSB malzemesi kaplanmakta ve 5 cm şap dökülmektedir. Bu ses ve ısı izolasyonu bakımından beton değerlerden en az 3 kat daha fazla bir izolasyon değeri anlamına gelir.

2- Binaların Garantisi var mıdır?
Çelikev' lerimiz imalat ve montaj hatalarına karşı 5 yıl firmamız garantisi altındadır.

3- Binaların ömrü nedir?
Çelikev' ler Betonarme veya betopan dan yapılmış bina ömürleri 50 ila 60 sene arasıdır. Galveniz çelikten yapılmış evlerimizin ömrü 100 yıldır.

4- Binaların soğuk ve sıcağa karşı yalıtımı nasıldır?
Çelikev' lerimizde, Dış duvarlarda ve çatıda 100 mm Folyolu Cam yünü ile İç duvarlarda 80 mm Cam yünü ile izolasyon yapılmaktadır. Duvar kalınlıklarımız 20 cm dir. 20 cm duvar izolasyonumuz, 70 cm beton duvar izolasyonuna eşdeğerdir. Evlerimiz Kışın sıcak, yazın serin olmaktadır. Lütfen 6 cm kalınlığındaki prefabrik duvarlarla karıştırmayınız.

5- Binaların yapılması için ruhsat gereklimidir?
Çelikev' ler yapılabilmesi için bağlı bulunduğunuz belediye ile görüşmeniz gerekmektedir , Firmamız istenilen arsaya 20 günde villanızı yapabilir. Firmamız Ruhsat olmasa da evi yapabilir.

6- Binalarınızın ağırlıkları ne kadardır. Depreme dayanıklı mıdır?
150 m2’lik bir betonarme bina 150 ton iken, çelik evlerimiz 15 ton civarıdır. Ve 9 şiddetinde depreme dayanıklıdır.

7- Duvar kalınlığı nedir?
Standart dış duvar kalınlığımız 20 cm dir.

8- Evin temel işlerini ve ince işlerini neden yapmıyorsunuz?
Arsanızın topografik yapısına göre değişebilecek, hafriyat, istinat duvar gibi konular belirsiz olduğu için, Temel fiyatı verememekteyiz. Ayrıca, İç kapı, Mutfak, zemin kaplama için parke halı gibi malzemeler, vitrifiye malzemeler ve seramiklerde, sınırsız renk ve kalite çeşitleri vardır. Müşterilerimizin zevklerini ve beğendiği renkleri bilemediğimiz ve Bütçesini de tahmin edemeğimiz için, Evlerinizin iç dekorasyonlarını, müşterilerimize bırakıyoruz. Ancak, Laminat parke, Laminat mutfak dolapları ve Amerikan kapı standartlarında yapılan, iç dekorasyonların maliyeti 100 – 120 Ytl/m2 arası olduğu, tecrübelerimizce sabittir.

9- Fiyatlara neler dahildir?
Lütfen, Teslim şartlarımız bölümündeki, Firmamıza ait işler bölümünü dikkatli okuyunuz

10- İstenilen projenin uygulaması yapılabilir mi?
Evet, dilerseniz, istediğiniz projeleri uygulayabiliriz.

11- Montaj şehir dışına yapılacaksa ilave masraf ne olur?
Bursa dışı montajlarda montaj elemanlarının yemek ihtiyaçlarını müşterilerimizden rica etmekteyiz. Elemanlarımız Firmamıza ait karavanlarda konaklayacaklardır. Sadece, uzaklığa göre nakliye farklı ilave gelecektir.

12- Ödeme şekli nedir?
Sözleşme tarihinde %40 peşin, %40 30 günlük ve bakiye %20 60 günlük olarak ödenecektir.

13- Ruhsatı siz mi alıyorsunuz?
Ruhsat ve yasal izinler müşterinin sorumluluğundadır. Ruhsat almak için Mimari, Statik ve temel Projelerini firmamız ücretsiz olarak vermektedir. Zemin etüdü, elektrik ve mekanik projeleri müşteriye aittir. İzin alınmadan yapılacak evlerde mesuliyet müşterimize aittir.

14- Teslim süresi nedir?
Temel betonu atıldıktan sonra başlayan 150-200 m2 lik bir Çelikev, 20 gün içinde yapılmaktadır.

15- Türkiye nin her yerine montaj yapılabilir mi?
Evet Türkiye nin her yerine Çelikev montajı yapılmaktadır.